ikona

Portrety pamięci (miasta) z historią w tle

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w międzygeneracyjnych warsztatach artystycznych pt. „Portrety pamięci (miasta) z historią w tle”, które odbędą się:

• 4. czerwca 2014 roku (środa), w godz. 9.00-11.30, w dwóch równoległych grupach, w salach AB 2.13 i AB 3.11 w Collegium Humanisticum, ul Władysława Bojarskiego 1;
  • 6. czerwca 2014 roku (piątek), w godz. 12.00 – 14.30, w sali numer 20 w gmachu Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK, ul. Gagarina 13A.

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ W NICH UDZIAŁ?

W trakcie 2,5-godzinnego spotkania uczestnicy warsztatów postarają się odpowiedzieć na pytanie: Czy pamięć jest formą zamkniętą, czy otwartą? Dokonają wyboru koloru pamięci. Usłyszą wspomnienia dotyczące nietuzinkowych osób, które na zawsze zapisały się w historii Grodu Kopernika. Poznają technikę malowania tuszami i stworzą kolaże (techniką mieszaną), która zostaną zaprezentowane w czasie Wystawy Wędrującej. Warsztaty są integralną częścią projektu „Przywracanie Pamięci Miastu”, realizowanego przez Toruński Uniwersytet Trzeciego Wieku w partnerstwie  z Wydziałem Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w ramach programu „Patriotyzm Jutra” ogłoszonego przez Muzeum Historii Polski i finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zobacz więcej na temat warsztatów artystycznych