thumbnail

Gra Miejska „Przywracanie Pamięci Miejscom”

Na terenie Torunia znajdują się liczne miejsca pamięci, każdego dnia są one niemymi świadkami zauroczeń, wzruszeń i waśni kolejnych pokoleń tymczasowych i stałych mieszkańców Grodu Kopernika. Aby umożliwić toruńskim miejscom (nie)pamięci zabranie głosu i opowiedzenie własnej historii wejść do Gry. W tym celu zbierz 6-osobowy zespół lub zgłoś się sam (drużynę dla Ciebie znajdziemy OSOBIŚCIE) i 7. czerwca o godz. 11.00 przybądź pod Pomnik Mikołaja Kopernika (Rynek Staromiejski), aby odbyć niepowtarzalną podróż w czasie i zmagać się z punktowanymi zadaniami przygotowanymi dla Ciebie na terenie toruńskiej Starówki. Po jego wykonaniu – bez względu na rezultat – Ty i Twoja Drużyna otrzymacie wskazówkę, która umożliwi lokalizację kolejnego punktu/miejsca pamięci na trasie gry.

Odnajdując toruńskie miejsca (nie)pamięci poczuj klimat Grodu Kopernika towarzyszący minionym dekadom. Po prostu na chwile przenieś się w czasie, aby zakosztować życia, któremu obca była wszechobecna współcześnie cyfryzacja. O zwycięstwie w Grze decyduje liczba zgromadzonych punktów oraz czas przebycia jej trasy. Zgłoszenia do Gry przyjmowane są za pośrednictwem formularza elektronicznego. od dnia 20.05.2014 roku od godz. 12:00 do dnia 06.06.2014 roku do godz. 23:59 (włącznie).

Gra Miejska „Przywracanie pamięci Miejscom” jest integralną częścią projektu „Przywracanie Pamięci Miastu”, realizowanego przez Toruński Uniwersytet Trzeciego Wieku w partnerstwie z Wydziałem Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w ramach programu „Patriotyzm Jutra” ogłoszonego przez Muzeum Historii Polski i dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem gry miejskiej

1 reply
  1. Pan WordPress
    Pan WordPress says:

    Cześć, to jest komentarz.
    Aby skasować ten komentarz, zaloguj się i wyświetl komentarze tego wpisu. Wtedy zobaczysz opcje edycji oraz kasowania komentarzy.

Comments are closed.